?

Log in

No account? Create an account
Моя хатынка
На семи ветрах...
При Януковичі з'явиться комісія з питань запобігання катуванням?.. 
19-апр-2011 04:32 am
я
 
      Міністерством юстиції України розроблено проект указу Президента про Комісію з питань запобігання катуванням.
      Про це, як повідомили УНІАН у прес-службі Мін’юсті, сказала Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Валерія ЛУТКОВСЬКА під час зустрічі з керівником Департаменту генерального директорату Ради Європи з прав людини і правових питань Ханною ЮНКЕР.
      За словами В.ЛУТКОВСЬКОЇ, проект указу передбачає створення консультативно-дорадчого органу при Президентові України для запобігання порушенням прав людини і превенції катувань. Передбачається, що до цього органу увійдуть представники громадських організацій, які матимуть право проводити моніторинг в місцях примусового утримання – від СІЗО до психіатричної лікарні – і надавати свої рекомендації.
      Наразі проект перебуває на розгляді в Адміністрації глави держави.
      В.ЛУТКОВСЬКА наголосила, що Україна відповідально ставиться до виконання своїх зобов‘язань, які були взяті державою у зв‘язку з ратифікацією Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.
      У ході зустрічі наголошувалося, що у разі виконання Україною своїх зобов‘язань, держава може розраховувати на всебічну експертну допомогу з боку Ради Європи та співробітництво в рамках мережі національних превентивних органів. На сьогодні до такої мережі входять 21 європейська країна.
 
 
* * * * * * * * * * * * * * *

 
      bilozerska: Звільнені на поруки тризубівці розповіли, як їх катували у міліції та СБУ
      18 квітня 2011 року в УНІАНІ тризубівці, звільнені нещодавно із запорізького СІЗО на поруки народних депутатів, і їхній поручитель Андрій Парубій розповіли громадськості про те, як вони прожили ці три місяці.
 
                  Читати далі
 
      Андрій Парубій закликав не зменшувати увагу до судових справ проти хлопців, і пообіцяв, що «Наша Україна» домагатиметься покарання винних у катуванні і пояснень, на які кошти винаймався чартерний літак для рейсу із Франківська у Запоріжжя, і щоб кожен, хто винен у незаконному переслідуванні хлопців, був покараний. Бо якщо це зараз не зупинити, завтра це може статися з будь-яким, з будь-якою структурою, організацією, людиною:
      «Сьогодні кожного, хто чинить опір, хочуть покарати, щоб на його прикладі показати іншим: будеш протестувати проти Януковича, проти системи – опинишся за гратами. Це питання всіх нас, якщо ми змовчимо, завтра прийдуть по кожного з нас. Якщо ми не виробимо механізм взаємодопомоги і солідарності у цьому питанні, по одному передавлять. І тому займався, займаюся і буду займатись всіма фактами політичних переслідувань в Україні, скільки буде мого здоров’я, скільки буде мого часу, поки в мене буде мандат і статус, що дозволяє це».
 
This page was loaded окт 15 2019, 4:57 pm GMT.